23 Aralık 2012 Pazar

İbrice limanı

The Old Caravan 
Uzun zamandır, havaların soğuk olmasında dolayı dışarı çıkıp çizim yapmaya fırsat bulamıyordum. Bu haftasonu arkadaşım Tekin'in peşine takılıp, ibrice limanına gitmeye karar verdim. O her haftasonu İbrice Limanında balık tutmaya gider.
Hava sıcaklığı 2'C civarındaydı. Rüzgarın etkisi ile daha da soğuk hissediliyordu. İlk olarak Tekin'in balık tutarken çizmeye çalıştım. İnsan figürleri çizerken çok rahatsız oluyorum ve sonuç istediğimi gibi olmuyor genelde..

Fisherman 
Daha sonra hem biraz hareket etmek hemde ilgi çekici birşeyler bulma umuduyla etrafı gezmeye çıktım. Rıhtımda bağlı duran gemiler çok güzel bir konu olabilirdi fakat onları daha sonraya bıraktım. Çünkü tam karşımdaki tepede terkedilmiş eski karavanın tüm gizemiyle beni bekliyordu, yanına kadar yürüdüm. Bu sayede biraz ısınmış ta oldum. Tepede sığınacak bir kuytu olmadığından epey rüzgarlı ve soğuk bir ortamda çizim yapmaya başladım. Terkedilmiş karavan, eski döküntü haliyle, paslanmış parçaları, radyatöründen çıkan elektrik kabloları ve tüm ayrıntılarıyla o kadar güzeldi ki çizerken kendimden geçtim. Böyle çok sevdiğim konuları çalışırken tüm dünya ile bağlantımı kesiyorum, öyle ki bir süre sonra parmaklarımı soğuktan hareket ettiremez hale gelmiştim. Çizimin genel hatlarını oluşturduktan sonra malzemelerimi topladım ve limanda demirli gemilerre doğru yürüdüm.
 Old Caravan 
Biraz hareket etmek iyi gelmişti. Isındıktan sonra bir yer bulup çizmeye başladım. Bu seferki konu, Saros körfezinde yapay resif oluşturma çalışmalarında kullanılan bir gemi. Eski karavan ve bu çalışmayı çizdikten sonra renklendirmelerini evde yapmak üzere malzemelerimi topladım, artık güneş batmıştı ve eve gitme zamanı gelmişti.. Güler Dalgıç 1
Boat at İbricePort

1 yorum: